Obecná témata

Obecná témata / Obecná diskuze / James Bond & Aston Martin... Zhlédnuto 1403×

Historicky asi nejvýznamnější reklamou jakékoli automobilky mimo motorsport jsou filmy s Jamesem Bondem. Většinou se propagují automobilky továrními monoposty, které nemají se silničními vozy nic společného, když se bavíme o šedesátých letech a dále, nebo závody v rally apod. Samozřejmě existovala propagace jako Ferrari Testarossa v seriálu Miamy Vice, Profesionálové dráždili rychlé Fordy… Známe filmy Vrah v červeném Jaguaru, hudební klipy s Lamborghini, Astony apod. Mike Tyson si nakoupil celou modelovou řadu Bentley a RR. Beatles a jejich Phantom 6… Také existují ruské filmy, které nechtěně podporují legendu Mercedesu, nebo dokonce film Bavorák (Bummer) s E38 v hlavní roli…

Určitě Vás napadnou desítky a stovky obdobných příkladů ale ani jeden se nemůže blížit fenoménu stříbrného plátna Jamesi Bondovi…

Díky svému hledání DB5 pro jednoho anonymního zájemce z Karlových Varů jsme se v Londýně dostali do kanceláře k pánovi, který nejen, že má restaurátorskou dílnu a servis na AM ale také sbírku propriet z filmů o Bondovi. V ruce jsme já a Lukáš Vaverka drželi matici kola z pozdní DB4, která předstírala v první Bondovce, že je DB5… To je mimochodem informace, kterou se nejspíše dozvíte jen tady a nebo v Londýně, při nákupu DB5 u tohoto pána :)) Doufám, že se také necháte unést láskou k automobilce, ke které musí každý dozrát po té, co je na úrovni, kdy má komplexní přehled o celé automobilové kultuře a o tom, co to je opravdu ruční a kusová výroba a pravá exkluzivita.

Mám jako mnozí z Vás edici všech Bondovek, tedy začneme onou jakoby DB5… Je to obdobný příběh, kdy oranžové DBS předstírá, že má v sobě V8 a přitom jen mží vzhledem a o DBS V8 se ve skutečnosti nejednalo, protože automobilka jej nestihla pro seriál The Presuaders..

The Persuaders

Mimochodem v tomto snímku měl mít nový DBS V8 premiéru, nicméně Tadek Marek a tým neměli motor stále hotov a tak v tomto seriálu jezdí DBS V8 stále se starým šestiválcem 🙂 V úchvatné bahamské žluté existuje 9 kusů DBS-V8.

V8 má hlavní poznávací znamení moderní litá kola…

Nejnovější foto

Nejnovější foto